Nowe zasady licencjonowania Dynamics 365

Czytaj dalej

Ewolucja kluczowych funkcjonalności i wprowadzenie nowych stoją za zmianami sposobu udostępniania i licencjonowania rozwiązań.

W 2020 roku zmiany dotknęły już flagowe produkty ERP i CRM od Microsoft oraz modele licencjonowania Dynamics 365. Część produktów dostępnych na rynku dostała nowe nazwy, a do rodziny Dynamics wprowadzono nowe aplikacje. Poniżej krótkie zestawienie zmian.

Zmiany w licencjonowaniu Dynamics 365

1. Aplikacja ERP Dynamics 365 Unified Operations została podzielona na dwie odrębne aplikacje. Retail i Talent zmieniły nazwy.

2. Trzy pakiety nie są dłużej dostępne. W zamian klienci mogą nabyć aplikacje bardziej dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb.

3. Na każdą aplikację Microsoft Dynamics 365 jest osobna licencja. Pierwsza zakupiona licencja na aplikację jest nazywana „Base”, kolejne licencje na aplikacje to licencje „Attach”. Licencja „Base” musi być licencją na aplikację o najwyższej cenie i wszyscy użytkownicy muszą posiadać licencję „Base”. Przykład:

Licencje “Attach” dla aplikacji Finance, Supply Chain Management, Commerce i Human Resources nie mogą być dodawane do licencji “Base” dla aplikacji z zestawu Customer Engagement (na przykład Sales Enterprise), ponieważ są droższymi produktami (SKU) i zawsze muszą być licencjami „Base”.

4. Licencja „Team Members” będzie technicznie egzekwowana. Do tej pory funkcjonowała w systemie honorowym. Podczas gdy dostęp i uprawnienia użytkowników licencji „Team Members” nie ulegają zasadniczej zmianie, będą teraz technicznie egzekwowane.

5. Human Resources Self Service jest nowym produktem (SKU). Obejmuje samodzielną obsługę pracowników, w tym zgłaszanie zwolnień lekarskich, wniosków urlopowych i przegląd świadczeń pracowniczych.

Subskrybuj newsletter

Celujemy tylko w ważne wiadomości. Subskrybuj nasz newsletter.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
🡱