Microsoft założy w Polsce swoje pierwsze centra danych w Europie Środkowo-Wschodniej

Czytaj dalej

Microsoft stworzy w Polsce pierwszy region data center w Europie Środkowo-Wschodniej. Plan inwestycyjny, którego częścią jest budowa centrum danych, wyniesie 1 miliard dolarów.

Regionalne centra danych powstaną w Warszawie i jej okolicach, i dołączą do globalnej infrastruktury Microsoft. W ramach inwestycji, oprócz hubu technologicznego, planowane są programy podnoszące kompetencje cyfrowe Polaków oraz wspierające transformację cyfrową przedsiębiorstw i administracji publicznej.

Bezpieczna chmura Azure dla kluczowych sektorów

Program transformacji cyfrowej obejmie przede wszystkim takie sektory jak administracja rządowa, ochrona zdrowia, edukacja, produkcja, handel detaliczny, energetyka, finanse i ubezpieczenia – zarówno duże podmioty, jak i rozwijającą się społeczność startupową.

Dla polskich przedsiębiorstw i instytucji publicznych oznacza to łatwiejszy i bezpieczniejszy dostęp do platformy Azure i bogatej oferty usług dostępnych w chmurze Microsoft, dzięki ulokowaniu chronionego, zaufanego i stabilnego centrum przetwarzania danych na terenie Polski. Lokalne centrum danych będzie spełniać najwyższe standardy cyberbezpieczeństwa, polskie i unijne wymogi związane z gromadzeniem i przetwarzaniem danych oraz będzie zgodne z przepisami prawa.

Nowy region data center w Polsce dołączy do 59 regionów Microsoft zlokalizowanych w 140 krajach.

Rozwój kompetencji - cloud computing i usługi w chmurze

Inwestycja Microsoft to również dostęp do know-how i światowej klasy technologii firmy. Program rozwoju umiejętności (mowa o wsparciu około 150 000 pracowników, specjalistów IT, nauczycieli, studentów i młodzieży) zakłada szkolenia, kursy e-learningowe, warsztaty i hakatony z zakresu przetwarzania danych w chmurze, technologii AI i uczenia maszynowego, Big Data i IoT.

Kompleksowy plan inwestycyjny rozpisano na 7 lat. Porozumienie Microsoft z OChK, które obejmuje plan, zostało zaaprobowane przez premiera Mateusza Morawieckiego i ma być krokiem w kierunku utworzenia w Polsce „cyfrowego serca Europy”.

Co możemy dla Państwa zrobić?

Chcielibyśmy usłyszeć o Państwa projekcie. Nasz zespół skontaktuje się z Państwem w ciągu maksymalnie dwóch dni roboczych.

Dziękujemy za zapytanie. Przekazaliśmy je do najbardziej kompetentnego działu. Nasz konsultant odezwie się do Pana/Pani w najbliższym możliwym czasie.
Oops! Something went wrong while submitting the form.