Koniec wsparcia rozszerzonego dla starszych wersji Dynamics AX już w przyszłym roku

Czytaj dalej

Użytkowników starszych wersji systemu Dynamics AX czekają ważne zmiany. 12 października 2021 wygaśnie wsparcie rozszerzone dla wersji AX 2009 Service Pack 1 (SP1), 2012 RTM, 2012 R2. Dodatkowo dla wersji AX 2012 R3 skończy się wsparcie podstawowe. Co to oznacza w praktyce?

Producent oprogramowania gwarantuje wsparcie systemu przez określony czas. Dla starszych wersji AX wsparcie podstawowe zakończyło się w 2018 roku. W ramach trzyletniego wsparcia rozszerzonego Microsoft zobowiązał się dostarczać jedynie poprawki zabezpieczeń. W październiku 2021 to wsparcie zakończy się dla systemów AX 2009, 2012 RTM i 2012 R2. Natomiast w 2023 takie wsparcie rozszerzone wygaśnie dla wersji AX 2012 R3 (do tego czasu - od października 2021, czyli zakończenia wsparcia podstawowego - dla AX 2012 R3 będą tworzone już tylko poprawki związane z zabezpieczeniami).

Brak wsparcia technicznego systemu AX - czym grozi?

Brak aktualnych zabezpieczeń i poprawek systemu stwarza problemy ze zgodnością aplikacji i bezpieczeństwem danych. Użytkownicy systemów, które nie są już rozwijane, nie mają również dostępu do najnowszych rozwiązań technicznych i funkcjonalności. Mogą pojawić się problemy z integracją systemu z oprogramowaniem zewnętrznym. Aby uniknąć tych zagrożeń, klientom, którzy pracują na wymienionych wersjach Dynamics AX 2009 i 2012, zaleca się aktualizację systemów do najnowszej wersji Dynamics 365.

Jakie są korzyści aktualizacji AX do 365 w chmurze?

Dla użytkowników, którzy z AX przechodzą na D365, aktualizacja systemu do najnowszej wersji to m.in.:

  • zgodność z wymogami bezpieczeństwa,
  • lepsza ochrona danych,
  • intuicyjne użytkowanie,
  • sprawna integracja z zewnętrznym oprogramowaniem,
  • wsparcie dla nowych procesów,
  • szeroka oferta modułów.

Są przypadki, w których nie trzeba lub nie da się przeprowadzić aktualizacji systemu ERP lub nakład finansowy na proces będzie niewspółmierny do korzyści z migracji. Dlatego bardzo ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o aktualizacji przeprowadzić analizę potrzeb firmy i możliwości systemu oraz ocenę migracji wraz z szacowanym kosztem.

Program doradczy

ANEGIS kontynuuje program konsultacji dla klientów, którzy są zainteresowani aktualizacją i przeniesieniem do chmury starych wersji AX zanim wygaśnie dla nich wsparcie techniczne Microsoft.

W ramach doradztwa klient może liczyć na:

  • konsultację z ekspertem Microsoft Dynamics, który wyjaśni zasady licencjonowania, określi koszty migracji, przedstawi oferty specjalne i zakres wsparcia ze strony Microsoft,
  • analizę opcji migracji w zakresie budżetu i czasu potrzebnego na migrację,
  • specjalną ofertę na aktualizację AX do D365 w chmurze.

Program jest kierowany do użytkowników wersji Dynamics AX 2009 SP1, 2012 RTM, 2012 R2 oraz 2012 R3. Jest to pakiet doradczy, który nie obejmuje procesu aktualizacji/wdrożenia/migracji systemu. Klient nie ma również obowiązku przeprowadzenia migracji po udziale w programie.

Więcej informacji o planowanym zakończeniu wsparcia starszych wersji AX przez Microsoft oraz szczegóły programu doradczego udzielają konsultanci ANEGIS.

Co możemy dla Państwa zrobić?

Chcielibyśmy usłyszeć o Państwa projekcie. Nasz zespół skontaktuje się z Państwem w ciągu maksymalnie dwóch dni roboczych.

Dziękujemy za zapytanie. Przekazaliśmy je do najbardziej kompetentnego działu. Nasz konsultant odezwie się do Pana/Pani w najbliższym możliwym czasie.
Oops! Something went wrong while submitting the form.