5 istotnych korzyści z wdrożenia D365 w chmurze

Czytaj dalej

W 2021 roku wygaśnie wsparcie rozszerzone dla wersji Dynamics AX 2009 SP1, 2012 RTM i 2012 R2 oraz podstawowe dla 2012 R3. Aby zapewnić zgodność i bezpieczeństwo systemowi po ustaniu wsparcia technicznego od Microsoft, zaleca się migrację systemu do Dynamics 365 w chmurze. Ale nie tylko użytkownicy starych wersji Dynamics AX powinni rozważyć zastąpienie infrastruktury lokalnej systemu rozwiązaniem chmurowym. Dynamics 365 w chmurze jest oszczędną, wygodną i bezpieczną opcją wdrożenia również dla firm, które w ogóle rozważają zarządzanie procesami biznesowymi z pomocą systemu ERP.

Dlaczego ERP w chmurze?

Chmura obliczeniowa to jeden z elementów cyfrowej transformacji: cyfrowej - ponieważ cloud computing to usługi dostępne za pośrednictwem sieci internetowej, dla których do niedawna powstawały w firmach pełne infrastruktury techniczne z serwerami, magazynami, bazami danych i zespoły specjalistów do obsługi tego środowiska lokalnego. Dla niektórych przedsiębiorstw system w trybie on-premise jest nadal dobrą opcją. Ale dla firm, które wkraczają na ścieżkę dynamicznego rozwoju, lokalna infrastruktura może się okazać niewystarczająca lub jej rozbudowa pod coraz większe potrzeby zespołu - nieopłacalna.

Niższe koszty i szybszy zwrot z inwestycji

W przypadku chmury wszystkie zasoby i usługi są dostarczane przez zewnętrzną firmę. To na jej barkach spoczywa obsługa i zapewnienie infrastruktury do udostępniania zasobów – klient łączy się z zasobami chmury i korzysta z nich wtedy, gdy ich potrzebuje. Pierwsza korzyść to zatem niższe koszty użytkowania. Przedsiębiorca nie buduje infrastruktury u siebie: nie potrzebuje serwerów, sprzętu sieciowego, baz danych, przez co zużywa też mniej prądu i oszczędza na serwisie technicznym sprzętu.

Dynamics 365 w modelu chmurowym wdraża się łatwiej niż w modelu on-premise. Klient może liczyć na szybszy zwrot z inwestycji (ROI). Dostępność systemu w różnych modelach licencjonowania pozwala wybrać optymalną wersję dopasowaną do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Subskrypcje usług w chmurze są przejrzyste pod względem składowych licencji i opłacalne.

Automatyczne aktualizacje i stały dostęp do najnowszych funkcji

Klient decydując się na D365 w chmurze, ma stały dostęp do najnowszej wersji oprogramowania. Ponieważ aktualizacje odbywają się automatycznie w chmurze – eliminuje to konieczność inwestowania w lepszy sprzęt, dodatkowe zasoby czy specjalistów, którzy zajmą się upgradem.

Lepsza wydajność i współpraca w zespole

Chmura działa tak samo wydajnie w każdym miejscu, z którego użytkownik się z nią łączy (jeśli połączenie sieciowe jest dostępne i jest ono dobrej jakości). Microsoft, którego platforma chmurowa Azure korzysta z globalnej i bezpiecznej sieci centrów danych, inwestuje w sprzęt i infrastrukturę najnowszej generacji, żeby zapewnić niezawodność i wydajność w dostępie klientów do zasobów (w ramach SLA gwarantuje dostępność usług Azure na poziomie 99,9%).

Poza tym rozwiązanie D365 w chmurze działa po prostu efektywniej niż lokalnie. Ogromne możliwości obliczeniowe, dostępność danych w czasie rzeczywistym, zaawansowane analizy i dokładność prognozowania pozwalają w pełni wykorzystać potencjał firmy i usprawnić planowanie, a także skrócić czas wykonywania poszczególnych operacji.

Mobilność korzystania z systemu i dostęp do pakietu nowoczesnych aplikacji na urządzenia przenośne umożliwiają użytkownikom skuteczną współpracę w zespole i organizację pracy tak, aby zachować równowagę i produktywność.

Skalowalność, elastyczność i dopasowanie systemu

W zależności od aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa system można skalować – nabywając nowe lub rezygnując z licencji. Chmura pozwala również na bieżące modyfikacje i ulepszenia, gdy klient ma określony aktualny problem, dla którego rozwiązaniem jest moduł dostępny w chmurze.

Lepsza adaptacja i szybsza reakcja na zmiany w biznesie to plusy w postaci lepszej wydajności i niższych kosztów – klient korzysta tylko z tego, czego aktualnie potrzebuje i płaci tylko za wykorzystywane zasoby i usługi.

Bezpieczeństwo

Microsoft dba o bezpieczeństwo danych swoich klientów. Platforma Azure to jedna z największych platform chmurowych na świecie, w którą Microsoft nieustannie inwestuje. Na rozwój zabezpieczeń centrów danych firma przeznaczyła już ponad 1 mld dolarów. Nad cyberbezpieczeństwem infrastruktury czuwają tysiące ekspertów. Trudno byłoby osiągnąć taki poziom bezpieczeństwa firmie wdrażającej system u siebie lokalnie.

Dodatkowo kopie ważnych i wrażliwych danych są przechowywane w chmurze – w przypadku kradzieży sprzętu, włamania do komputerów firmowych, w każdej chwili jest możliwość odzyskania danych.

Przed wdrożeniem

Zarówno w przypadku migracji starego systemu AX do D365 w chmurze, jak i wdrożenia systemu od zera, zanim zapadnie decyzja o wdrożeniu, trzeba odpowiedzieć na szereg pytań m.in.:

  • jaki jest cel wdrożenia,
  • jakie potrzeby firmy ma zaspokoić system,
  • które procesy obejmie,
  • ile będzie to kosztować itd.

Decyzja o tym, czy wdrożyć Dynamics 365 i w jakiej opcji, powinna być oparta na dokładnej analizie przedwdrożeniowej.

ANEGIS prowadzi program doradczy, w którym prezentuje możliwości systemów ERP w odniesieniu do konkretnych działalności i potrzeb klientów oraz pomaga firmom przejść przez cały proces wyboru systemu i opcji wdrożenia. Szczegółowe informacje o programie doradczym udzielają konsultanci ANEGIS.

Co możemy dla Państwa zrobić?

Chcielibyśmy usłyszeć o Państwa projekcie. Nasz zespół skontaktuje się z Państwem w ciągu maksymalnie dwóch dni roboczych.

Dziękujemy za zapytanie. Przekazaliśmy je do najbardziej kompetentnego działu. Nasz konsultant odezwie się do Pana/Pani w najbliższym możliwym czasie.
Oops! Something went wrong while submitting the form.