BBK wdraża z ANEGIS nowy system ERP - Microsoft Dynamics 365 i wkracza na drogę cyfrowej transformacji

Czytaj dalej

BBK S.A., właściciel marek home&you, Essex i lider w branży artykułów wyposażenia wnętrz, podjął strategiczną decyzję o modernizacji swojej infrastruktury technologicznej, aby sprostać nowym wyzwaniom rozwojowym i stać się odpornym na dynamiczne zmiany w branży handlu detalicznego. W efekcie projektu zrealizowanego z partnerem wdrożeniowym ANEGIS, firma z sukcesem zastąpiła przestarzały system ERP w modelu on-premises nowoczesnym i elastycznym rozwiązaniem w chmurze – Microsoft Dynamics 365.

BBK S.A., początkowo firma tekstylna, rozszerzyła swoją działalność na branżę dekoracyjną w 2007 roku. W związku z tym, jej operacje ewoluowały, aby obsługiwać bardziej złożoną logistykę i magazynowanie, wspierając działania detaliczne. Dotychczasowe systemy POS w sklepach stacjonarnych oraz oddzielny system ERP do zarządzania zakupami i cenami nie spełniały bieżących wymagań handlu detalicznego. W odpowiedzi na te wyzwania, BBK podjął decyzję o przejściu na oprogramowanie w chmurze, aby zapewnić bardziej efektywne operacje bez konieczności zarządzania skomplikowaną infrastrukturą IT.

System i partner – wybór optymalny

Firma BBK wybrała rozwiązanie Microsoft Dynamics 365 na swój nowy system ERP.

- Microsoft optymalnie odpowiadał na nasze potrzeby: Dynamics 365 jest elastyczny i oferuje funkcje, które umożliwiają nam robienie rzeczy, które chcemy robić, w sposób, w jaki chcemy je robić - wyjaśnia Stanisław Karpiński, dyrektor IT w BBK.

Transformację technologiczną BBK od strony wdrożeniowej wsparł zespół ANEGIS, partner i dostawca rozwiązań Microsoft dla przedsiębiorstw. Firma specjalizuje się w adaptacji systemu Dynamics 365 do potrzeb klientów wynikających ze specyfiki branży.

- Zespół ANEGIS był dla nas najlepszym partnerem, ponieważ jego ekspertyza w handlu detalicznym i wiedza techniczna na temat Dynamics 365 uzupełniały wiedzę naszego zespołu wewnętrznego - dodaje Stanisław Karpiński.

Microsoft Dynamics 365: zintegrowane działania, zintegrowane korzyści

Wdrożenie Dynamics 365 Finance i Dynamics 365 Supply Chain Management objęło obszary związane z zarządzaniem finansami, łańcuchem dostaw oraz operacjami sklepowymi. Dzięki temu BBK zyskało zintegrowany system zapewniający spójność działań w ponad 130 sklepach home&you.

Korzyścią z wdrożenia nowego systemu było stworzenie bardziej płynnego i efektywnego środowiska pracy, a także otwarcie się na wykorzystanie narzędzi do automatyzacji pracy z Microsoft Power Platform. Pracownicy BBK zyskali możliwość upraszczania codziennych zadań, lepszy dostęp do danych oraz zdolność do szybszego podejmowania decyzji biznesowych, co przełożyło się na wzrost operacyjnej elastyczności.

- Dzięki Dynamics 365 mamy wszystkie dane w jednym miejscu. Umożliwia nam to sprawniejsze podejmowanie mądrzejszych decyzji, dzięki czemu jesteśmy bardziej elastyczni operacyjnie i możemy zwiększać nasze zyski – uważa Stanisław Karpiński.

BBK w erze innowacji

Wdrożenie Dynamics 365 umożliwiło BBK przejście na nowoczesną infrastrukturę, przyspieszając adaptację do zmieniającego się otoczenia biznesowego i zapewniając podstawę do dalszego rozwoju oraz zwiększenia konkurencyjności firmy.

Anna Solarek, zastępca dyrektora konsultingu i architekt rozwiązań w ANEGIS, dodaje:

- Jesteśmy dumni z udziału w tym ważnym projekcie dla firmy BBK. Nasze wspólne wysiłki pozwoliły stworzyć nowoczesne i skalowalne środowisko, które pozwoli firmie rozwijać się i konkurować na coraz bardziej wymagającym rynku.

Pełny opis wdrożenia Microsoft Dynamics 365 dla BBK S.A. jest dostępny na stronie studium przypadku.

Kup bilet tańszy o 995 zł
Wypełnij formularz i zdobądź kod zniżkowy na udział w Retail Summit 2024
Więcej komunikatów prasowych
Eksporuj więcej komunikatów prasowych

Co możemy dla Państwa zrobić?

Chcielibyśmy usłyszeć o Państwa projekcie. Nasz zespół skontaktuje się z Państwem w ciągu maksymalnie dwóch dni roboczych.

Dziękujemy za zapytanie. Przekazaliśmy je do najbardziej kompetentnego działu. Nasz konsultant odezwie się do Pana/Pani w najbliższym możliwym czasie.
Oops! Something went wrong while submitting the form.