ERP dla produkcji

ERP dla produkcji

Opis rozwiązania

Microsoft dostarcza system ERP dla produkcji, który odpowiada na potrzeby branży – standaryzuje, usprawnia i przyspiesza procesy produkcji. Zarządzanie produkcją z systemem Dynamics 365 jest skuteczne – program do planowania produkcji poprawia organizację i podejmowanie decyzji, a także zwiększa przejrzystość wszystkich operacji biznesowych. Dzięki funkcji analizy biznesowej Power BI rozwiązanie ERP w produkcji daje producentom i dystrybutorom szczegółową wiedzę o łańcuchu dostaw bez konieczności wyszukiwania informacji w wielu systemach. Lepsza dostępność właściwych informacji pozwala organizacjom na zapewnienie dobrej jakości produktów oraz dostarczenie ich w odpowiednim czasie.

Dzięki ERP dla produkcji firma może:

Usprawnić i zintegrować wszystkie procesy zarządzania produkcją

 • Zredukować zapasy surowców, skrócić okresy przestoju i czas przygotowania produkcji
 • Zwiększyć produkcję bez zwiększania kosztów ogólnych
 • Zmniejszyć koszty operacyjne przez zastąpienie kilku bardzo zróżnicowanych systemów jedną, spójną platformą

Zyskać pełną kontrolę nad planowaniem zasobów i tworzeniem harmonogramów

 • Automatycznie modyfikować sekwencje produkcyjne, gdy zmienia się zapotrzebowanie sprzedaży
 • Zoptymalizować wykorzystanie zapasów surowców po każdej zmianie planu
 • Korzystać ze statycznych i dynamicznych planów głównych na potrzeby sprawnego prognozowania i przeplanowania na żądanie
 • Na bieżąco realizować planowanie zapotrzebowania materiałowego (BOM) i drogi wariantów sprzedażowych i produkcyjnych

Ściśle kontrolować koszty

 • Wyświetlać realizowane działania wraz z aktualnymi kosztami i harmonogramami
 • Unikać potencjalnych opóźnień i przekraczania kosztów
 • Zmniejszyć koszty magazynowania przez zastosowanie w magazynie zasad produkcji na czas (just-in-time)

Zwiększyć widoczność i dostęp do kluczowych danych

 • Zoptymalizować i zautomatyzować ważne decyzje dotyczące zakupów, sprzedaży i produkcji
 • Dynamicznie przyspieszyć, opóźnić lub połączyć zamówienia zakupu i prac zewnętrznych w zależności od zapotrzebowania
 • Śledzić w czasie rzeczywistym statusy sprzedaży i zleceń produkcji, aby sprostać oczekiwaniom klientów

ERP dla produkcji seryjnej

Microsoft Dynamics 365 to rozwiązanie, które jest elastyczne, ponieważ zostało zaprojektowane z myślą o wprowadzaniu w nim zmian i dostosowywaniu go do potrzeb przedsiębiorstw. Za podstawę służy mu doskonałość operacyjna.

Dzięki aplikacjom dostępnym w systemie ERP dla produkcji seryjnej dział obsługi klienta może aktywnie poszukiwać możliwości produkcyjnych, magazynowych i transportowych, żeby sprostać wymaganiom klientów. Zasoby, produkcja i logistyka oraz obszary robocze dostosowane do roli mogą być dostępne w dowolnym miejscu, na dowolnym urządzeniu.

Producenci ze złożonymi potrzebami w obszarze dystrybucji skorzystają z rozwiązania Microsoft, które pracuje na doskonałość operacyjną i logistyczną przedsiębiorstwa, a także zapewnia pełen wgląd w procesy i kontrolę na każdym etapie łańcucha dostaw.

ERP dla produkcji procesowej

Zintegrowane rozwiązanie ERP dla produkcji procesowej firmy Microsoft – Dynamics 365 Enterprise Edition – wspiera przedsiębiorstwa z różnych gałęzi produkcji procesowej dzięki połączeniu wszystkich operacji z produkcji, zapasów, magazynowania, zarządzania zamówieniami, obsługi klienta i zarządzania finansami.

ANEGIS oferuje oprogramowanie ERP dla produkcji, również procesowej, które umożliwia wprowadzanie produktów na rynek szybciej i rentowniej. Zgromadzenie danych w scentralizowanym systemie pozwala na pełną kontrolę regulacyjną, przy jednoczesnym dostarczaniu partii wydajnie i w ramach specyfikacji.

Dynamics 365 for Finance and Operations, zintegrowany z aplikacjami CRM i Office 365, dostarczany w chmurze lub wdrażany w siedzibie firmy, wykorzystuje uczenie maszynowe do przyspieszenia procesów biznesowych i mądrzejszego podejmowania decyzji.

ERP dla produkcji dyskretnej

Microsoft Dynamics 365 Enterprise Edition umożliwia producentom z branży produkcji dyskretnej wdrażać, przyspieszać i podtrzymywać inicjatywy w zakresie oszczędnej produkcji. System dostarcza narzędzia i rozwiązania dla produkcji, które usprawniają procesy, zmniejszają ilość odpadów, optymalizują operacje stymulowane przez popyt i promują ciągłe doskonalenie.

Możliwość planowania i śledzenia operacji na hali produkcyjnej za pomocą jednego systemu pozwala wykorzystywać jak najefektywniej linie produkcyjne. Cały obraz pracy jest w zasięgu wzroku – od zaplecza biurowego po halę produkcyjną – dzięki dokładniejszemu spojrzeniu na popyt krótkoterminowy można budować ścisłe partnerstwa w całym rozszerzonym łańcuchu dostaw.

Inteligentne aplikacje systemu ERP dla produkcji dyskretnej wspomagają oszczędne procesy biznesowe, zarządzanie biznesem sterowane popytem oraz dostarczają zestaw narzędzi, który pozwala na połączenie rozszerzonego łańcucha dostaw. To wydajne i skuteczne rozwiązanie o zdefiniowanym zwrocie z inwestycji dla przedsiębiorstw produkcyjnych.

ERP dla produkcji na zamówienie

Zarządzanie procesami produkcyjnymi w produkcji na zamówienie jest wspomagane przez system do obsługi produkcji przygotowany tak, aby realizował specyficzne potrzeby tego rodzaju działalności. Dzięki funkcjonalnościom ERP dla firm produkcyjnych producenci otrzymują wsparcie w szacowaniu kosztów i wycenie projektów na zamówienie, a także planowaniu zasobów i opracowywaniu kompleksowych projektów dla każdego klienta.

Program do harmonogramowania produkcji zawiera rozbudowane możliwości parametryzacji, dzięki którym można np. zablokować planowanie realizacji, jeśli zasoby nie są dostępne. Podobnie z materiałami. Dodatkowo można tworzyć zestawienia materiałowe bezpośrednio z rysunków zawartych w systemach projektowania wspomaganego komputerowo.

Plusem systemu ERP dla firm produkcyjnych jest szeroka gama funkcjonalności zaprojektowanych specjalnie pod kątem wymogów księgowych w produkcji na zamówienie. Dzięki nim można wykonywać kalkulacje rzeczywistych kosztów pracy, określać przychody w trakcie trwania projektu i wydajnie zarządzać rozliczeniami okresowymi.

ERP dla przemysłu spożywczego

Manualne planowanie produkcji jest podatne na błędy i nieefektywność. Dzięki zautomatyzowanym możliwościom systemu dla branży spożywczej, producenci mogą osiągnąć maksymalną produktywność z dostępnych surowców.

System eliminuje błędy, a zmiany planów są sprawnie obsługiwane przy minimalnym przestoju na czyszczenie i przełączanie. Firma może realizować wiele strategii produkcyjnych, w tym konfigurację na zamówienie, montaż na zamówienie, produkcję na magazyn i produkcję na zamówienie. Dzięki elastyczności systemu można sprawnie dostosowywać produkcję do zmian popytu.

Zaawansowane narzędzia do śledzenia i planowania okresu trwałości produktu umożliwiają optymalną dystrybucję zapasów i eliminację odpadów.

Szczegółowe monitorowanie operacji, śledzenie zużycia i wydajności materiałów pozwala maksymalizować możliwości, a także szybko optymalizować asortyment produktu, aby sprostać zmieniającemu się zapotrzebowaniu. Podejmowanie kluczowych decyzji jest wzmocnione zaawansowaną analizą predykcyjną i uczeniem maszynowym platformy Microsoft w celu kontroli kosztów i utrzymania marż.

"Bazując na naszej współpracy potwierdzamy doświadczenie, profesjonalizm i rzetelność pracowników ANEGIS. Polecamy tego dostawcę jako niezawodnego partnera biznesowego."
Ewa Franczak
Group Information Systems Manager, Nicols
"Firma ANEGIS zapewniła znakomite wsparcie instalacji modułu finansowego Dynamics AX w naszej jednostce dominującej. Jej konsultanci to najwyższej jakości, wysoce skuteczni specjaliści."
Marie Capes
Dyrektor Finansów i Administracji, WPP London
"Zaangażowanie ANEGIS i rzetelne podejście były kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu przez nas decyzji o współpracy z ANEGIS. Firma nadal skutecznie i terminowo realizuje swoje cele."
Neil Hammond
Dyrektor IT, BUUK Infrastructure
"Nasze uruchomienie zakończyło się sukcesem! Dziękuję Wam wszystkim. Pozwolę sobie powtórzyć, że jestem bardzo wdzięczny!"
Dr. Rick Dannert
Project Manager, NEW YORKER

Powiązane rozwiązania

Co możemy dla Państwa zrobić?
Dziękujemy za przesłanie wiadomości. Nasz dział sprzedaży skontaktuje się z Panią/Panem jak to tylko będzie możliwe.
Oops! Something went wrong while submitting the form.