ERP dla dystrybucji

ERP dla dystrybucji

Opis rozwiązania

Ekspansja innowacyjnych technologii nie omija działalności dystrybucyjnej. Wraz ze zwiększającymi się możliwościami firm zwiększają się oczekiwania klientów. Aby im sprostać potrzebna jest optymalna strategia zarządzania wszystkimi procesami biznesowymi. Dzięki zaawansowanym systemom ERP dla dystrybucji, które usprawniają działania, klienci mogą liczyć na niższe ceny usług dystrybucyjnych, krótsze terminy dostawy oraz szczegółowe informacje przekazywane na bieżąco każdym kanałem komunikacyjnym.

Z pomocą Microsoft Dynamics 365 for Finance and Operations dystrybucja może precyzyjnie odpowiadać na potrzeby rynku. System usprawnia i automatyzuje najważniejsze procesy biznesowe dystrybucji, od przyjmowania zamówień po uzupełnienie zapasów. Wbudowana usługa Power BI, jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań business intelligence na rynku, zapewnia wgląd w całą działalność firmy w czasie rzeczywistym i wysyła prewencyjne ostrzeżenia menedżerom i klientom, gdy zidentyfikuje problem.

ERP dla dystrybucji charakteryzuje się tym, że integruje różnorodne informacje, o zapasach, sprzedaży, zakupach i finansach, pochodzące z różnych lokalizacji. Każda operacja biznesowa jest wzbogacana mocą uczenia maszynowego i inteligencji predykcyjnej, aby dostarczać informacje potrzebne do podejmowania trafnych decyzji.

Optymalizacja poziomów zapasów

Aby zachować konkurencyjność dystrybutorzy muszą umieć przewidzieć i zareagować na zmiany oczekiwań klientów końcowych.

Logistyka w systemie ERP dla dystrybucji oferuje zaawansowane funkcje prognostyczne, które wspierają długoterminowe planowanie i pomagają zoptymalizować poziomy zapasów, osiągnąć krótszy czas rotacji i precyzyjną realizację zamówień. System umożliwia tworzenie prognoz sprzedaży i zakupów w oparciu o pozycje i okresy oraz wykorzystywać nieograniczoną liczbę modeli prognostycznych do symulowania różnych scenariuszy. Aby szybko prognozować przepływ środków pieniężnych można przenieść prognozy pozycji do prognozy w księdze głównej.

Zwiększona wydajność magazynów

Dynamics 365 posiada funkcje do automatyzacji procesów kompletacji, optymalizacji układu, eliminacji martwych pól i usuwania zbędnych czynności.

Inteligentne narzędzia zapewniają elastyczność w definiowaniu układu magazynu w zależności od zmieniających się potrzeb; automatycznie identyfikują optymalną lokalizację składowania produktów na podstawie charakterystyki produktu i stref magazynowych. Zautomatyzowane procesy kompletacji określają najbardziej logiczną sekwencję miejsc kompletacji, co pozwala zoptymalizować trasy kompletacji, przyspieszyć realizację zamówień i szybciej reagować na unikalne potrzeby klientów.

"Bazując na naszej współpracy potwierdzamy doświadczenie, profesjonalizm i rzetelność pracowników ANEGIS. Polecamy tego dostawcę jako niezawodnego partnera biznesowego."
Ewa Franczak
Group Information Systems Manager, Nicols
"Firma ANEGIS zapewniła znakomite wsparcie instalacji modułu finansowego Dynamics AX w naszej jednostce dominującej. Jej konsultanci to najwyższej jakości, wysoce skuteczni specjaliści."
Marie Capes
Dyrektor Finansów i Administracji, WPP London
"Zaangażowanie ANEGIS i rzetelne podejście były kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu przez nas decyzji o współpracy z ANEGIS. Firma nadal skutecznie i terminowo realizuje swoje cele."
Neil Hammond
Dyrektor IT, BUUK Infrastructure
"Nasze uruchomienie zakończyło się sukcesem! Dziękuję Wam wszystkim. Pozwolę sobie powtórzyć, że jestem bardzo wdzięczny!"
Dr. Rick Dannert
Project Manager, NEW YORKER

Powiązane rozwiązania

Co możemy dla Państwa zrobić?
Dziękujemy za przesłanie wiadomości. Nasz dział sprzedaży skontaktuje się z Panią/Panem jak to tylko będzie możliwe.
Oops! Something went wrong while submitting the form.