System WMS

System WMS

Opis rozwiązania

System WMS jest niezbędny w firmach, w których procesy magazynowe muszą przebiegać sprawnie i bezbłędnie. Ewidencjonowanie towarów, kontrola ich stanu i kompletowanie zamówień mogą zostać zautomatyzowane w pełni dzięki systemowi magazynowemu. Pełna profesjonalizacja w zarządzaniu magazynem to również wymóg rynku, na którym konkurencja walczy o coraz wyższą wydajność. Większe wymagania klientów, usługi za niższą cenę, krótszy czas dostawy i przydatne informacje dostarczane natychmiast - to wyzwania, które zmuszają dystrybutorów do wdrażania coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań do zarządzania magazynem.

Oprogramowanie WMS od Microsoft usprawnia i automatyzuje ważne operacje biznesowe, w całym procesie – od złożenia zamówienia do uzupełnienia zapasów. Wbudowana usługa Power BI, najbardziej zaawansowana platforma analityczna na rynku, zapewnia wgląd we wszystkie działania i dostarcza powiadomienia prosto do kierownictwa i klientów. Dynamics 365 wyróżnia się sposobem integracji informacji o zapasach, sprzedaży, zakupach i danych finansowych pochodzących z różnych źródeł. Każda operacja biznesowa jest wzbogacona o zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego i narzędzia inteligencji predykcyjnej, które dostarczają informacji potrzebnych do precyzyjnego podejmowania decyzji.

Dzięki systemowi WMS można…

 • Wykorzystywać klucze alokacji pozycji i okresów, aby przypisywać prognozy do poszczególnych elementów
 • Konsolidować prognozy sprzedaży i zakupów w jedną prognozę zapasów
 • Uzyskać zestawienie aktualnie dostępnych zapasów w danym magazynie
 • Uzyskać szczegółowe informacje o bieżącej sytuacji dla dowolnej pozycji albo cechy składowania, lub ich dowolnej kombinacji
 • Poddać wybrane pozycje magazynowe kwarantannie za pomocą zlecenia kwarantanny, można to wykonać zarówno manualnie, jak i automatycznie podczas przyjmowania pozycji
 • Sprawdzić zapasy poddane kwarantannie na dowolnym etapie procesu kontroli jakości
 • Określać różne zasady lokalizacji i magazynowania zarówno na poziomie magazynu, jak i na poziomie pozycji
 • Określać lokalizacje magazynowe na pięciu poziomach: magazyn, korytarz, regał, półka oraz pojemnik
 • Nadać pojedynczej pozycji lub grupie pozycji unikalny numer do śledzenia
 • Utrzymywać wiele kodów kreskowych dla każdej pozycji
 • Określać miejsce składowania na podstawie reguł dotyczących rozmiaru, objętości i wysokości
 • Przydzielać magazynowanie w oparciu o priorytet lokalizacji komplementacyjnej, a następnie lokalizacje buforowe
 • Udostępniać pozycje w zapasach od ręki, natychmiast po zaksięgowaniu ich w dzienniku przyjazdu
 • Mieć możliwość ręcznego lub automatycznego sugerowania lokalizacji przybycia i wyjścia zgodnie z ustawieniami magazynowania i pozycji
 • Wysyłać do odbiorcy drogą elektroniczną zaawansowane zawiadomienia o wysyłce (ASN)
 • Otrzymywać zlecenia wyjściowe z pozycji zamówień sprzedaży lub pozycji zamówień produkcyjnych
 • Generować zlecenia wyjściowe jako rekwizycje do magazynu
 • Definiować wysyłki tak, aby prowadziły do tworzenia optymalnych tras kompletacji
 • Drukować etykiety paletowe, etykiety lokalizacyjne i etykiety listów przewozowych zawierające kody kreskowe

Optymalizacja poziomu zapasów w systemie WMS

Przewidywanie i reagowanie na zmiany w oczekiwaniach i potrzebach klientów końcowych to umiejętności, których dystrybutorzy potrzebują, aby pozostać konkurencyjnymi.

Rozwiązanie WMS od Microsoft oferuje zaawansowane prognozowanie, które wspiera planowanie długoterminowe i pomaga optymalizować poziom zapasów w magazynie, skracać czas przygotowania zleceń i sprawnie je realizować. W WMS można tworzyć prognozy sprzedaży i zakupów w oparciu o poszczególne artykuły i przedziały czasowe oraz wykorzystywać nieograniczoną liczbę modeli prognozowania do symulacji możliwych scenariuszy zapotrzebowania. Aby szybko zaprojektować przepływ środków pieniężnych, system WMS umożliwia przeniesienie prognoz dotyczących artykułów do prognoz w księdze głównej.

Zwiększenie wydajności magazynu

Moduł WMS w Dynamics 365 oferuje funkcjonalność do automatyzacji procesów kompletacji, optymalizacji układu magazynu, eliminacji martwych punktów i usuwania zbędnych kroków.

Inteligentne narzędzia zapewniają elastyczność w projektowaniu układu magazynu zgodnie ze zmieniającym się zapotrzebowaniem. Na podstawie charakterystyki produktów i stref magazynowych można automatycznie identyfikować optymalne lokalizacje magazynowe dla towarów. Zautomatyzowane procesy kompletacji określają najbardziej logiczną kolejność miejsca kompletacji, dzięki czemu trasy kompletacji można łatwo optymalizować, przyspieszać realizację zamówień i sprawnie reagować na aktualne wymagania klientów.

"Bazując na naszej współpracy potwierdzamy doświadczenie, profesjonalizm i rzetelność pracowników ANEGIS. Polecamy tego dostawcę jako niezawodnego partnera biznesowego."
Ewa Franczak
Group Information Systems Manager, Nicols
"Firma ANEGIS zapewniła znakomite wsparcie instalacji modułu finansowego Dynamics AX w naszej jednostce dominującej. Jej konsultanci to najwyższej jakości, wysoce skuteczni specjaliści."
Marie Capes
Dyrektor Finansów i Administracji, WPP London
"Zaangażowanie ANEGIS i rzetelne podejście były kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu przez nas decyzji o współpracy z ANEGIS. Firma nadal skutecznie i terminowo realizuje swoje cele."
Neil Hammond
Dyrektor IT, BUUK Infrastructure
"Nasze uruchomienie zakończyło się sukcesem! Dziękuję Wam wszystkim. Pozwolę sobie powtórzyć, że jestem bardzo wdzięczny!"
Dr. Rick Dannert
Project Manager, NEW YORKER
Co możemy dla Państwa zrobić?
lub Rozpocznij czat
Dziękujemy za przesłanie wiadomości. Nasz dział sprzedaży skontaktuje się z Panią/Panem jak to tylko będzie możliwe.
Oops! Something went wrong while submitting the form.